Nový Jičín musel zrušit svou největší kulturní akci – Slavnost města. Donutila ho k tomu opatření vydaná v souvislosti s koronavirovou pandemií. Město pouze uspořádá výstavu na Staré poště, která připomene 400 let od doby, kdy byl Nový Jičín uznán královským městem. Open Air akce Novojičínské kulturní léto ale proběhne. Program jen bude z náměstí přesunut do zahrady restaurace Nové slunce. Open Air akce v centru města pod názvem Kulturní léto.

„Ač mě to osobně velice mrzí, slavnost jsme nakonec museli zrušit, a to ze dvou důvodů. Za prvé stále není jisté, jaká omezení budou platit začátkem září, kdy se měla konat, a jestli by vůbec bylo možné akci uskutečnit, a za druhé by bez účasti škol, školek a spolků, které se na ni letos nemohly připravit, byla méně než poloviční,“ řekl místostarosta města Ondřej Syrovátka.

Městskému kulturnímu středisku se podařilo domluvit přesunutí koncertu skupiny Mirai, která měla na osmadvacáté Slavnosti města účinkovat, na příští rok. V jednání je i změna termínu vystoupení Vašo Patejdla. „U něj je možné, že v Novém Jičíně zahraje a zazpívá ještě letos na samostatném koncertu. Pokud zpěvák nenajde volný termín, i on by vystoupil na slavnosti v roce 2021,“ doplnila ředitelka Městského kulturního střediska Iva Pollaková.

Novojičínské kulturní léto, jehož náplní jsou od časného léta až do podzimu koncerty, divadelní představení, sportovní i zábavné akce pod širým nebem, v letošním roce představí různé hudební žánry, od dechovky až po rock. V Novém Jičíně například vystoupí Lenka Lo Hrůzová, kapela Buty, zpěvačky Lenka Filipová nebo Věra Martinová.

„Jsme moc rádi, že bude možné konat koncerty, které byly připraveny do programu Novojičínského kulturního léta. Věřím, že po dlouhé době, kdy nebylo možné pořádat téměř žádnou kulturu, o ně bude zájem. Městské kulturní středisko pro letošek nachystalo opravdu pestrou a atraktivní nabídku,“ řekl Syrovátka.

„Veškeré informace k Novojičínskému kulturnímu létu 2020, jeho program, místo konání akcí, případné změny a opatření najdete na www.njleto.cz, www.mksnj.cz a Facebooku Městského kulturního střediska Nový Jičín,“ připomněla Pollaková.