ŽHAVÉ TIPY

O Divadelní dílně:
Divadelní dílna má výjimečnou povahu. Uchvacuje svou ohromnou atmosférou a zároveň svou nefalšovanou skromností. Díky tomu má velkou oblibu nejen u návštěvníků této akce, ale také u samotných vystupujících umělců. Díky nim ožívá místo plné skrytých příběhů a neupadá v zapomnění, vždyť je v něm skryt duch naší minulosti. A nejen to. Každoročně podporuje místní amatérské soubory v jejich divadelní činnosti a prezentuje je jejímu okolí. Díky tomu můžeme s postupujícími ročníky sledovat jejich vývoj, zdokonalování a hlavně stále rostoucí nadšení. Divadelní dílna dále přináší nové poznatky a zkušenosti prostřednictvím profesionálního divadla, jež je každoročním hostem, nejen mladým nadějným divadelníkům, ale i divákům. Díky celé atmosféře, která se drží v přátelském ba přímo rodinném prostředí, se mohou setkat amatéři se svými profesionálními vzory. Povídají si, předávají zkušenosti a v mnoha případech vznikne mezi nimi spolupráce. Představují se zde každý rok různé styly divadelního umění, což je také velkým přínosem pro mladé nadějné umělce a stejně tak se zvyšuje atraktivita představení pro diváky. Po každé mohou shlédnout něco nového.

O prostoru Kamenného divadla:
Původně tzv. „Lesní“, dnes „Kamenné“ divadlo na Skalkách vzniklo v letech 1928 –1929 v rámci rozsáhlého projektu přeměny oblasti Skalek na výletní a rekreační centrum Nového Jičína. Akce vzešla z podnětu členů německého Městského okrašlovacího spolku, jehož předsedou byl prof. Emil Kolig, jenž rovněž řídil veškeré práce. Projekt byl schválen na zasedání městské rady 14. května 1928 a práce začaly již v polovině července téhož roku.Výstavba areálu byla skončena pravděpodobně v březnu 1929. Výletníkům a návštěvníkům Skalek byl dán k dispozici tzv. „Lesní pavilón“, bylo vystaveno více než 180 laviček,vytyčeny byly nové stezky. Založeny byly rovněž studánky s pitnou vodou a na Skalky přivedena zcela nová silnice.Projektů na divadlo byla vytvořena celá řada. Pracovali na nich architekti městského stavebního úřadu a nové varianty a obměny nesou dokonce i dataci z roku 1930, tedy již rok po otevření a zprovoznění divadla. Z dochovaných výkresů lze vyčíst, že původní projekt počítal s mnohem vyšší kapacitou míst ( někdy až 800), než realizovaných 300. Zázemí pro herce měly být dva menší přístřešky po obou stranách jeviště, ale nakonec snad zůstalo u plátěného paravánu nebo nějaké jiné provizorní šatny. Celkově mělo divadlo (a sám areál vůbec) vypadat mnohem velkolepěji. Z realizace zamýšlených plánů však zřejmě sešlo z důvodu nedostatku financí, neboť jediným investorem byla obec sama, ačkoli žádala o státní subvenci.Z dobových materiálů a tiskovin se bohužel prozatím nepodařilo nalézt podrobnější zprávy o otevření divadla a dokonce ani konkrétnější zmínka o konaných představeních. Z vyprávění pamětníků víme, že zde vystupovaly nejrůznější soubory, zejména během slavností a německých „festů“. Po roce 1945 zde byly organizovány akce českých spolků do roku 1951. V roce 2018 se začal prostor Kamenného divadla za podpory města revitovat a naplánované jsou i další opravy, které by měly prostor vrátit do původní podoby.

Kde se Kamenné divadlo nachází? Podívejte se na MAPU

Termín: 14.-15. června 2024

 

Pátek 14. 6. 2024 od 19:00

Tom a Jeff – Na Každém šprochu, pravdy trochu
Autorské divadlo černého humoru. Divadlo bylo letos oceněno cenou diváků i poroty na festivalu Malých jevištních forem ve Valašském Meziříčí.
„NETVRDÍME, ŽE TAHLE DOBA JE LEHČÍ NEBO TĚŽŠÍ NEŽ TY MINULÉ. ŘÍKÁME JEN, ŽE JE JINÁ. VÍCE NEOSOBNÍ A S TROCHOU VÍCE STRACHU Z TOHO CO, KDY, KDE, A JAK ŘEKNETE. NEBO RADEJI NEŘEKNETE…“
Tom a Jeff na Facebooku

Milostný trojúhelník – nevšední zážitek divadelní improvizace v podání Josefa Poláška, Martina Zbrožka a Lukáše Pavláska.
Trojice herců vstupuje na jeviště vždy bez předem daného scénáře. Průběh představení tak připomíná chůzi po laně, kde hrozí nebezpečí pádu a zároveň, když se vše daří, máte pocit, že se dotýkáte hvězd. Situace, postavy, zápletky, charaktery, písničky i tance, to vše se rodí až na jevišti přímo ve světlech právě vznikajícího představení.
http://www.milostnytrojuhelnik.cz/

Za nepříznivého počasí se představení Milostný trojúhelník přesouvá do Kina Květen Nový Jičín.

 

Sobota 15. 6. 2023 od 15:00

15:00 – 18:00 Workshopy pro děti – tvořivé dílny, pohybové aktivity

15:00 Zahájení nabitého dne

Divadelní kroužek SVČ Fokus (mladší děti) – „Jacobe kde jsi?… aneb svatba nesvatba

Divadlo NAVĚTVI – Zvěřinec pana Ezopa
Věky prověřené bajky v cestovním balení.
https://divadlonavetvi.cz/hrajeme/zverinec/

Circus! Dance Studio, z. s. – Akrobatická pověst O Váňově kameni
https://poledancestudio.cz/

Divadlo Koráb – Kocour v botách
Jak to dopadne s kocourem, který chce nosit boty jako člověk? Bude dost chytrý na to, aby získal pro svého pána princeznu a království? A co na to zlý obr a hlavně jeho zelenina?
https://www.korab.cz/

Duo Fatale – V rytmech swingu
Žonglérsko-artistické představení maestra Pabla a jeho usměvavé partnerky v rytmech novodobého swingu.
https://www.duofatale.cz/vystoupeni.html

Divadelní výlet do pohádky 
Letos se společně opět vydáme na divadelní stezku do bezprostředního okolí Kamenného divadla.

Divadlo NAVĚTVI – Další zvířátka pana Ezopa
Zábavné bajky o mravoučných zvířátkách pokračují.
https://divadlonavetvi.cz/

Duo Fatale – UV Light Show
Vystoupení v UV světle, kde uvidíte žonglování se svítícími diáboly, kužely či poi. Hlavu vám zamotá Led hula hoop za doprovodu tanečních rytmů.
https://www.duofatale.cz/vystoupeni.html

STRIGA ohňová skupina zpod Radhoště – Fireshow
https://www.facebook.com/strigafren

Celým dnem na kytaru provází Tom Strom.

Předpokládaný konec po 22:00

Ceny vstupenek?

 • Páteční vstupenka on-line 230 Kč – ZDE
 • Předprodej je možný také na našich pokladnách
 • Páteční vstupenka na místě (pátek 14. 6.) – 280 Kč
 • Páteční vstupenka platí i na sobotní vystoupení
 • Jednodenní vstupenka na sobotu 15. 6. – 50 Kč (pouze na místě) děti do 6 let zdarma

ZTP a ZTP/P

 • Požádá-li držitel průkazu ZTP o slevu, bude mu po předložení průkazu poskytnuta 50% sleva ze vstupného.
 • Při předložení průkazu ZTP/P bude 50% sleva ze vstupného poskytnuta i průvodci (Příl. č. 3 vyhl. č. 182/1991 Sb.).

Na Divadelní dílnu doporučujeme vzít si s sebou:

 • teplé oblečení
 • pláštěnku
 • karimatku, nebo třeba kus starého koberce na sezení
 • baterku, nebo čelovku
 • dobrou obuv
 • spoustu dobré nálady
 • špekáčky či dobrůtky k ohni

Kamenné divadlo Skalky:

Pěšky
z centra, směrem do amfiteátru Na skalkách, nebo přes lesopark Skalky (viz mapa).

MHD na zastávku „Skalky“ dojedete k amfiteátru a poté se dáte lesní cestou dolů do Kamenného divadla. Odjezdy ZDE

Autem – na parkoviště u amfiteátru Skalky a poté opět pěšky po lesní stezce do Kamenného divadla (viz mapa).

Fotogalerie