O Divadelní dílně:
Divadelní dílna má výjimečnou povahu. Uchvacuje svou ohromnou atmosférou a zároveň svou nefalšovanou skromností. Díky tomu má velkou oblibu nejen u návštěvníků této akce, ale také u samotných vystupujících umělců. Díky nim ožívá místo plné skrytých příběhů a neupadá v zapomnění, vždyť je v něm skryt duch naší minulosti. A nejen to. Každoročně podporuje místní amatérské soubory v jejich divadelní činnosti a prezentuje je jejímu okolí. Díky tomu můžeme s postupujícími ročníky sledovat jejich vývoj, zdokonalování a hlavně stále rostoucí nadšení. Divadelní dílna dále přináší nové poznatky a zkušenosti prostřednictvím profesionálního divadla, jež je každoročním hostem, nejen mladým nadějným divadelníkům, ale i divákům. Díky celé atmosféře, která se drží v přátelském ba přímo rodinném prostředí, se mohou setkat amatéři se svými profesionálními vzory. Povídají si, předávají zkušenosti a v mnoha případech vznikne mezi nimi spolupráce. Představují se zde každý rok různé styly divadelního umění, což je také velkým přínosem pro mladé nadějné umělce a stejně tak se zvyšuje atraktivita představení pro diváky. Po každé mohou shlédnout něco nového.

O prostoru Kamenného divadla:
Původně tzv. „Lesní“, dnes „Kamenné“ divadlo na Skalkách vzniklo v letech 1928 –1929 v rámci rozsáhlého projektu přeměny oblasti Skalek na výletní a rekreační centrum Nového Jičína. Akce vzešla z podnětu členů německého Městského okrašlovacího spolku, jehož předsedou byl prof. Emil Kolig, jenž rovněž řídil veškeré práce. Projekt byl schválen na zasedání městské rady 14. května 1928 a práce začaly již v polovině července téhož roku.Výstavba areálu byla skončena pravděpodobně v březnu 1929. Výletníkům a návštěvníkům Skalek byl dán k dispozici tzv. „Lesní pavilón“, bylo vystaveno více než 180 laviček,vytyčeny byly nové stezky. Založeny byly rovněž studánky s pitnou vodou a na Skalky přivedena zcela nová silnice.Projektů na divadlo byla vytvořena celá řada. Pracovali na nich architekti městského stavebního úřadu a nové varianty a obměny nesou dokonce i dataci z roku 1930, tedy již rok po otevření a zprovoznění divadla. Z dochovaných výkresů lze vyčíst, že původní projekt počítal s mnohem vyšší kapacitou míst ( někdy až 800), než realizovaných 300. Zázemí pro herce měly být dva menší přístřešky po obou stranách jeviště, ale nakonec snad zůstalo u plátěného paravánu nebo nějaké jiné provizorní šatny. Celkově mělo divadlo (a sám areál vůbec) vypadat mnohem velkolepěji. Z realizace zamýšlených plánů však zřejmě sešlo z důvodu nedostatku financí, neboť jediným investorem byla obec sama, ačkoli žádala o státní subvenci.Z dobových materiálů a tiskovin se bohužel prozatím nepodařilo nalézt podrobnější zprávy o otevření divadla a dokonce ani konkrétnější zmínka o konaných představeních. Z vyprávění pamětníků víme, že zde vystupovaly nejrůznější soubory, zejména během slavností a německých „festů“. Po roce 1945 zde byly organizovány akce českých spolků do roku 1951. V roce 2018 se začal prostor Kamenného divadla za podpory města revitovat a naplánované jsou i další opravy, které by měly prostor vrátit do původní podoby.

Kde se Kamenné divadlo nachází? Podívejte se na MAPU

Termín: 17.-18. června 2022

Pátek 17. 6. 2022 od 19:00
Jiří Krhut – One Man Show – Čapkárna
Koncert / recitál, na kterém Jiří Krhut představí písně ze své nedávno vydané desky Čapkárna. |Jiří Krhut zahraje repertoár ze svých zábavných „varietních a kabaretních“ pořadů. Můžete se těšit na zábavný večer plný písniček, básniček, anekdot a „krhutových“ improvizací.

Jiří Krhut je ostravský muzikant, skladatel, textař a bavič. Jeho domovskou scénou se stal Klub Heligonka, kde se v roce 2016 se svými písničkami a scénkami poprvé objevil v Kabaretu Bo po boku Jaromíra Nohavici. V současné době má v Heligonce vlastní pořad s názvem Varieté Krhut.
Na svých představeních vtahuje diváka do svých vtipných skečů, scének, básniček, anekdot a scénických písniček.  Jako skladatel se autorsky zapsal také do tvorby známých českých interpretů, jako jsou např. Ewa Farna, František Segrado, Vojtěch Dyk, Lenka Nová nebo také česká legenda Marie Rottrová. Na konci roku 2019 vydal Jiří Krhut svou sólovou desku s názvem Čapkárna, album vtipných a veselých písniček z jeho kabaretních i varietních představení. V létě 2020 se dal dohromady s hercem Štěpánem Kozubem a natočili spolu album s názvem Prásknu bičem, které si rychle získalo pozornost napříč generacemi.
krhut.cz

od 20:20
Divadlo Vosto5 –
Stand’artní kabaret
Zcela otevřený divadelně-hudební improvizační večer. Stand´artní kabaret prožívá pokaždé svou premiéru i derniéru a mohou zaznít i písně vlastní kapely SNAHA.
Hrají: Ondar Cihlář, Jura Havelka, Tomina Jeřábek, Petar Prokop a Kurt Bauer
vosto5.cz

Sobota 18. 6. 2022 od 15:00
15:00 – 18:00 workshopy pro ty nejmenší
tvořivé dílny, pohybové aktivity

15:00 zahájení nabitého dne

15:20 Divadelník pod křídly MKS
představí se divadelní kroužek působící pod MKS Nový Jičín p.o.

16:10 Julie na výletě – Divadlo kufr
Klaunka Aduši vypráví příhody své kamarádky slepice Jůlie, která se vydala na výlet do kouzelného lesa. Tam se může přihodit cokoliv. Potkává žonglující víly, modré ježky nebo čarujícího číšnika. Pomocí zpívání, kouzel, žonglování a klaunských čísel jsou děti interativně zapojovány do příběhu.


17:10 “Kašpárek a ježibaba” – divadlo V batohu
Kašpárek a ježibaba je loutkové divadelní představení vhodné pro děti od 3 do 8 let. Pohádka trvá asi 45 min. a vystupuje v ní jeden herec v kostýmu Kašpárka, který zároveň vodí tři loutky v životní velikosti. (ježibabu, princeznu a ptáčka). Vypráví veselý příběh o tom, jak Kašpárkovi ježibaba přičaruje čertovské rohy, kouzelný ptáček Zpěváček ho zachrání a Kašpárek potom pomocí kouzelné písničky vysvobodí zakletou princeznu Leontýnku. V představení se živě zpívá, hraje na kytaru, na flétnu a děti se do děje i zpěvu spontánně zapojují.
divadlovbatohu.cz/

18:10 žonglerská dílna- Divadlo kufr
Žonglérská show

19:15 Pohádková stezka s Mozaikou
Podvečerní zážitková cesta plná překvapení.

20:10 Káťa a Škubánek – Divadlo D5
V malém domku spolu bydlí dva nerozluční kamarádi, holčička Káťa a strakatý pes Škubánek, kteří spolu zažívají nejen veselé, ale i napínavé příhody a dobrodružství. Jednou takhle z jara Káťa objeví v kočárku, kam si uložila čokoládové vajíčko s přáním, aby se jí něco vylíhlo, malého psa a pojmenovala ho Škubánek. Od té doby jsou nerozluční kamarádi na život a na smrt…
divadlod5.cz

21:20 Circus dance studio – Hvězda
akrobatické představení
poledancestudio.cz

21:45 Ohňovka – Ziva Poppy Theatre
Inspirací této skupině jsou folklórní zpěvy a tance, kostýmy, slovanští bohové, bohyně a lidové tradice slovanských zemí. Živelné představení s prvky lidového i moderního divadla ve spojení s ohnivou show, akrobacií a tancem.
facebook.com/zivapoppytheatre

Předpokládaný konec po 22:00

 

Od 14:00 doprovodný program pod hvězdami
Workshopy, hudba, opékání párků, fotokoutek,…

Ceny vstupenek?

 • Páteční vstupenka on-line – 250 Kč – ZDE
 • Předprodej je možný také na našich pokladnách
 • Páteční vstupenka na místě (pátek 17. 6.) – 300 Kč
 • Páteční vstupenka platí i na sobotní vystoupení
 • Jednodenní vstupenka na sobotu 18. 6. – 50 Kč (pouze na místě)
 • 18. 6. – děti do 6 let zdarma.

ZTP a ZTP/P

 • Požádá-li držitel průkazu ZTP o slevu, bude mu po předložení průkazu poskytnuta 50% sleva ze vstupného.
 • Při předložení průkazu ZTP/P bude 50% sleva ze vstupného poskytnuta i průvodci (Příl. č. 3 vyhl. č. 182/1991 Sb.).

Všichni účastníci musí během konání akce dodržovat platná nařízení v souvislosti s COVID-19.

Na Divadelní dílnu doporučujeme vzít si s sebou:

 • teplé oblečení
 • pláštěnku
 • karimatku, nebo třeba kus starého koberce na sezení
 • baterku, nebo čelovku
 • dobrou obuv
 • spoustu dobré nálady
 • špekáčky či dobrůtky k ohni

Kamenné divadlo Skalky:

Pěšky
z centra, směrem do amfiteátru Na skalkách, nebo přes lesopark Skalky (viz mapa).

MHD na zastávku „Skalky“ dojedete k amfiteátru a poté se dáte lesní cestou dolů do Kamenného divadla. Odjezdy ZDE

Autem – na parkoviště u amfiteátru Skalky a poté opět pěšky po lesní stezce do Kamenného divadla (viz mapa).

Fotogalerie