ŽHAVÉ TIPY

O Divadelní dílně:
Divadelní dílna má výjimečnou povahu. Uchvacuje svou ohromnou atmosférou a zároveň svou nefalšovanou skromností. Díky tomu má velkou oblibu nejen u návštěvníků této akce, ale také u samotných vystupujících umělců. Díky nim ožívá místo plné skrytých příběhů a neupadá v zapomnění, vždyť je v něm skryt duch naší minulosti. A nejen to. Každoročně podporuje místní amatérské soubory v jejich divadelní činnosti a prezentuje je jejímu okolí. Díky tomu můžeme s postupujícími ročníky sledovat jejich vývoj, zdokonalování a hlavně stále rostoucí nadšení. Divadelní dílna dále přináší nové poznatky a zkušenosti prostřednictvím profesionálního divadla, jež je každoročním hostem, nejen mladým nadějným divadelníkům, ale i divákům. Díky celé atmosféře, která se drží v přátelském ba přímo rodinném prostředí, se mohou setkat amatéři se svými profesionálními vzory. Povídají si, předávají zkušenosti a v mnoha případech vznikne mezi nimi spolupráce. Představují se zde každý rok různé styly divadelního umění, což je také velkým přínosem pro mladé nadějné umělce a stejně tak se zvyšuje atraktivita představení pro diváky. Po každé mohou shlédnout něco nového.

O prostoru Kamenného divadla:
Původně tzv. „Lesní“, dnes „Kamenné“ divadlo na Skalkách vzniklo v letech 1928 –1929 v rámci rozsáhlého projektu přeměny oblasti Skalek na výletní a rekreační centrum Nového Jičína. Akce vzešla z podnětu členů německého Městského okrašlovacího spolku, jehož předsedou byl prof. Emil Kolig, jenž rovněž řídil veškeré práce. Projekt byl schválen na zasedání městské rady 14. května 1928 a práce začaly již v polovině července téhož roku.Výstavba areálu byla skončena pravděpodobně v březnu 1929. Výletníkům a návštěvníkům Skalek byl dán k dispozici tzv. „Lesní pavilón“, bylo vystaveno více než 180 laviček,vytyčeny byly nové stezky. Založeny byly rovněž studánky s pitnou vodou a na Skalky přivedena zcela nová silnice.Projektů na divadlo byla vytvořena celá řada. Pracovali na nich architekti městského stavebního úřadu a nové varianty a obměny nesou dokonce i dataci z roku 1930, tedy již rok po otevření a zprovoznění divadla. Z dochovaných výkresů lze vyčíst, že původní projekt počítal s mnohem vyšší kapacitou míst ( někdy až 800), než realizovaných 300. Zázemí pro herce měly být dva menší přístřešky po obou stranách jeviště, ale nakonec snad zůstalo u plátěného paravánu nebo nějaké jiné provizorní šatny. Celkově mělo divadlo (a sám areál vůbec) vypadat mnohem velkolepěji. Z realizace zamýšlených plánů však zřejmě sešlo z důvodu nedostatku financí, neboť jediným investorem byla obec sama, ačkoli žádala o státní subvenci.Z dobových materiálů a tiskovin se bohužel prozatím nepodařilo nalézt podrobnější zprávy o otevření divadla a dokonce ani konkrétnější zmínka o konaných představeních. Z vyprávění pamětníků víme, že zde vystupovaly nejrůznější soubory, zejména během slavností a německých „festů“. Po roce 1945 zde byly organizovány akce českých spolků do roku 1951. V roce 2018 se začal prostor Kamenného divadla za podpory města revitovat a naplánované jsou i další opravy, které by měly prostor vrátit do původní podoby.

Kde se Kamenné divadlo nachází? Podívejte se na MAPU

Termín: 11.-12. června 2021

Pátek 11. 6. 2021 od 19:00
Evamore – hudební vystoupení
Kapela z valašského pomezí, kterou asi nejlépe vystihuje „škatulka“ Word music nás naladí do příjemné a jedinečné atmosféry kamenného divadla. Seskupení kolem klavíristky Evy Moravčíkové a multiinstrumentalisty Toma Stroma Nováčka, podpořené rytmikou od Reného Gavlase, kterou protíná melodická linka houslistky Diany Pomklové.
evamore.cz

Milostný trojúhelník – nevšední zážitek divadelní improvizace v podání Aničky Polívkové, Martina Zbrožka a Lukáše Pavláska
Trojice herců vstupuje na jeviště vždy bez předem daného scénáře. Průběh představení tak připomíná chůzi po laně – Situace, postavy, zápletky, charaktery, písničky i tance, to vše se rodí až na jevišti přímo ve světlech právě vznikajícího představení. Herci a publikum se najednou v roli scénáristů i režisérů propadají do světa fantazie.
milostnytrojuhelnik.cz

Je nám to velmi líto, ale dnes večer v Kamenném divadle Anička Polívková nevystoupí, bohužel onemocněla 🙁. Přesto si večer společně s Martinem Zbrožkem a Lukášem Pavláskem jistě užijeme 🙂 Pánové už hledají třetího do party.
(Za nepříznivého počasí se představení Milostný trojúhelník přesouvá do Kina Květen Nový Jičín.)


Sobota 12. 6. 2021 od 15:00

Tři zlaté vlasy děda Vševěda – Vypravěč pohádek Dan Taraba
Klasická pohádka, upravená pro oči, uši a mysl nejmenšího diváka.
vypravecpohadek.cz

Hadráček a létající svetr – Divadlo 100 opic
Pohádka proti strachu z neznáma – spousta písniček a nenadálých zvratů, protože sedět doma je sice bezpečné, ale taky pěkná nuda.
divadlo100opic.cz

Velká cirkusová pohádka a žonglérské vstupy – kejklíř Vojta Vrtek
Pokud spojíte žonglérské a artistické umění s malým kouskem muzikanta a hlavně velkým kusem člověka měl by vám z toho spojení vyrůst velice zajímavý umělec, v tomto případě se ovšem na svět vyklubal úplně obyčejný komediant, klaun a kejklíř Vojta Vrtek.
kejklir.com

Tajemství skryté v koruně stromů – Circus! Dance Studio
poledancestudio.cz

Pohádková lesní stezka – Mozaika rodinné centrum
mozaikanj.cz

Jak Uhlíř Skoumal Svěrák aneb Televize Věž uvádí – Divadlo Věž
Divoké, veselé, melodické, tajemné, poučné, místy nespoutané i mezigalaktické, takové je první autorské dílo Divadla Věž, jehož podstatnou část tvoří písničky od skladatelů Jaroslava Uhlíře, Petra Skoumala a textaře Zdeňka Svěráka.
divadlo-vez.cz

Bubenická show s překvapením – KUBUKU
Tajemné bubnování v jedinečném prostoru kamenného divadla pod rouškou tmy, světel a ohňů.
kubuku.cz

Joker & Královna – Firejokers
Strhující podívaná plná energie, vášně a nespoutaného ohně. Nechte se očarovat kouzlem plamenů a zažijte chvíle, při kterých se Vám bude tajit dech.
firejokers.cz

Předpokládaný konec po 22:00

Celým dnem na kytaru provází Tom Strom.

Od 14:00 doprovodný program v duchu broučků a berušek:
Workshopy, hudba, opékání párků, fotokoutek,…

Všichni účastníci musí během konání akce dodržovat platná nařízení v souvislosti s COVID-19.

Ceny vstupenek?

 • Páteční vstupenka on-line – 250 Kč – ZDE
  Využijte on-line prodeje, kapacita návštěvníků v letošním roce omezena.
 • Páteční vstupenka na místě (pátek 11. 6.) – 250 Kč
 • Jednodenní vstupenka na sobotu 12. 6. – 0 Kč

ZTP a ZTP/P

 • Požádá-li držitel průkazu ZTP o slevu, bude mu po předložení průkazu poskytnuta 50% sleva ze vstupného.
 • Při předložení průkazu ZTP/P bude 50% sleva ze vstupného poskytnuta i průvodci (Příl. č. 3 vyhl. č. 182/1991 Sb.).

Všichni účastníci musí během konání akce dodržovat platná nařízení v souvislosti s COVID-19.

Na Divadelní dílnu doporučujeme vzít si s sebou:

 • teplé oblečení
 • pláštěnku
 • karimatku, nebo třeba kus starého koberce na sezení
 • baterku, nebo čelovku
 • dobrou obuv
 • spoustu dobré nálady
 • respirátor, nebo roušku

Kamenné divadlo Skalky:

Pěšky
z centra, směrem do amfiteátru Na skalkách, nebo přes lesopark Skalky (viz mapa).

MHD na zastávku „Skalky“ dojedete k amfiteátru a poté se dáte lesní cestou dolů do Kamenného divadla. Odjezdy ZDE

Autem – na parkoviště u amfiteátru Skalky a poté opět pěšky po lesní stezce do Kamenného divadla (viz mapa).

Fotogalerie