ŽHAVÉ TIPY

12 | 07 | 2024
| 18:00

Folk, country, blues a bluegrass festival pod kaštany zahrady Nového Slunce.

Pohodový festival  v kouzelném prostředí zahrady Nové Slunce v Novém Jičíně, který od roku 2017 (tenkrát ještě pod názvem Open Mic fest) spojuje profesionální hudebníky s těmi amatérskými. Folk, blues, country a další styly se představí na dvou pódiích, v průběhu dvou letních dnů. Na hlavním pódiu se střídají převážně známější muzikanti a na Open mic stage méně známí. Open Mic stage je propojená s pravidelnými programy v Klubu Galerka. Více ze dozvíte na TOMTO ODKAZU.

Výborné pivo a jídlo, tím je proslulá Hospoda Nové Slunce. Nevěříte? Přijďte se přesvědčit!

Najdete nás na ZAHRADĚ NOVÉ SLUNCE.

Kontakt na pořadatele:
MKS Nový Jičín, příspěvková organizace
Jiří Macíček
555 531 323, 737 270 604
macicek@mksnj.cz


FESTIVAL POD KAŠTANY
12.-13. července 2024

pátek 12. 7. od 18:00
Hlavní stage:

19:00 Fčil a Tu
Novojičínské hudebně-zábavné seskupení. Koncerty této party bývají vždy plné humoru, nadsázky, dobré nálady.
bandzone.cz/_117280

19:30 Epydemye
Jihočeská folková a folkrocková skupina Epydemye si posluchače napříč generacemi získává svou pozitivní a živelnou koncertní energií a písněmi, které otevírají zajímavá témata. Je považována za jednu z nejosobitějších kapel na současné folkové/písničkářské scéně.

V jeden okamžik vás přinutí sednout si a poslouchat texty, aby vás vzápětí zvedla ze židle. A jestli odejdete z koncertu nabití pozitivní energií, je to přesně ten důvod, proč to Lucie Vlasáková (zpěv, kontrabas), Mirek Vlasák (zpěv, kytary), Honza Přeslička (zpěv, kytary) a Tomáš Hobzek (bicí) dělají.
www.epydemye.cz

21:00 Lucie Redlová & Garde
Základ  doprovodné kapely Garde Lucie Redlové je už 15 let nezměněn: tvoří jej zpívající basák Ivan Trpík a zpívající bubeník Milan Kratochvíl (jinak oba učitelé na ZUŠ A. Radoka ve Val. Meziříčí). Doprovodí Lucii v písních, které s ní sami nahráli na albech Křižovatka (2012) nebo EP Otázky (2018), i v těch dalších, na kterých Lucii doprovodili jiní muzikanti (zejména jde o písně z alba Lidová Redlová, které vyšlo před 2 lety). Těšte se na mix folku, rocku i folkloru v bigbítovějším pojetí.
redlova.cz

sobota 13. 7. od 14:00
Hlavní stage:

14:00 New Aliquot
New Aliquot hraje bluegrass, new acoustic a folkovou hudbu. Její repertoár tvoří původní písně, instrumentální skladby a speciální úpravy některých méně známých písní z oblasti roots music. Kapela vznikla v roce 2016, kdy Pavel Duda (kontrabas, zpěv) doplnil trio Ondra Kozák (kytara, zpěv), Vítek Hanulík (mandolína, zpěv) a Karel Začal (dobro), kteří dříve působili v kapele Křeni (#1 European Bluegrass Band na La Roche Bluegrass Festival 2009). Členové kapely získali bezpočet zkušeností s mnoha oceňovanými kapelami a hudebními profesionály. New Aliquot získali v roce 2019 2. místo v soutěži kapel na bluegrassovém festivalu ve francouzském La Roche sur Foron a v témže roce vydali své první album It Takes Time. Druhé album Keep Going vychází v roce 2024. Kapela každoročně v Jeseníkách pořádá hudební dílny “Zlatohorská hudební horečka” a “Bluegrass Vegas”.
newaliquot.com

15:30 Honza Nedvěd ml.
Jan Nedvěd mladší narozen 1972, jeden z 5 dětí Jana Nedvěda staršího. Ve 14 letech založil skupinu Pražce, se kterou vyhráli interpretační portu. V roce 1993 založil skupinu Příbuzní, která hrála až do roku 2004 a doprovázela jak Františka Nedvěda, tak otce Jana Nedvěda staršího. Následovalo založení skupiny Poklad, která Jana Nedvěda staršího doprovázela až do roku 2004.  Jan Nedvěd ml. poté pokračoval jako zvukař a producent ve studiu a věnoval se svému autoservisu. Nyní vrcholí přípravy jeho nové hudební činnosti a to s novou kapelou.
www.honzanedved.cz

17:20 Monika Byrtusová a hosté
Monika Byrtusová, pop-folková zpěvačka a písničkářka z Mořkova. Její radostná energie vás vtáhne a nabije. Přijdte se naladit v rytmu jejích písní. Vystoupení zpestří pár písněmi i svobodomyslný Gorol Karol z Třince. Doprovodí je skvělí muzikanti: sólovou kytaru ovládne Míla Mrlík, kontrabas Tomáš Wittássek a o rytmiku a perkuse se tentokrát postará Michaela Plecháčková. Je nač se těšit.
Facebook Moniky

19:10 Jakub Smolík
Legenda České country scény. Jakub Smolík má na kontě více než 23 alb a patří k českým interpretům s největší fanouškovskou základnou. Současná umělecko interpretační osobnost, jež svými sladce laděnými písněmi oslňuje zejména něžnou část publika. Při poslechu hitů jako „Až se Ti jednou bude zdát“ , „Ave Maria“, „Jen blázen žárlí“ či „Prý chlapi nebrečí“ pookřeje nejedno ženské srdce.
jakubsmolik.cz

21:00 Luboš Javůrek & Bokomara
www.bokomara.cz


Sólo Stage:

doplníme…


V případě špatného počasí se akce přesouvá do prostoru SVČ Fokus Nový Jičín.
Změna programu vyhrazena! 

Kde si můžete vstupenky zakoupit?

 • Kanceláře MKSNJ – Ekonomické odd. (8:00-10:30 12:00-14:30) – Masarykovo náměstí 20
 • Městská knihovna (dle otevírací doby)
 • Kino Květen (dle otevírací doby)
  Vstupenky jsou také v nabídce ON-Line na odkazech níže.
 • Děti do 6 let zdarma

Cena vstupenek:

 • páteční (jednodenní) 150,- on-line 👉 ZDE
 • sobotní (jednodenní) 200,- on-line👉 ZDE
 • dvoudenní v předprodeji do 12. 7. 2024 24:00 za 250,- on-line 👉 ZDE
 • dvoudenní na místě 290,-
 • ZTP 50% základní ceny (pouze na pokladně v den koncertu)

ZTP a ZTP/P

 • Požádá-li držitel průkazu ZTP o slevu, bude mu po předložení průkazu poskytnuta 50% sleva ze vstupného.
 • Při předložení průkazu ZTP/P bude 50% sleva ze vstupného poskytnuta i průvodci (Příl. č. 3 vyhl. č. 182/1991 Sb.).

Co s sebou?
Dobrou náladu.
Deka nebo skládací židle na sezení se může hodit.
Luxusní občerstvení zajištěno.
Pláštěnku, deštník…V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do prostoru SVČ Fokus Nový Jičín.

Pokud se Vám tento festival líbí a chtěli byste jej podpořit finančním darem, velice rádi Vás uvedeme na této stránce mezi našimi partnery a také na dalších propagačních materiálech (plakáty a letáky), případně na místě konání festivalu. Zmíníme se o našem partnerství i z pódia.

Pokud se rozhodnete nás podpořit, kontaktujte se prosím na email : macicek@mksnj.cz, připravíme reklamní smlouvu.

Předem moc děkujeme.

Naši partneři:

Fotogalerie