Tradiční pálení čarodějnic – čarodějnický rej v centru města

Tradiční pálení čarodějnic – čarodějnický rej v centru města

Sdílet
Událost na Fb Zpět na program
30 | 04 | 2024
| 15:00
09:00

Velcí i malí čarodějové a čarodějnice opět ovládnou centrum Nového Jičína. Akce určena dětem i dospělým bude nově obohacena o ohňovou show. Tento den bude také otevřeno nově zrekonstruované nádvoří Laudon, kde bude umístěna část programu. Stejně jako v minulých letech bude součástí také Čarodějná muzejní noc na Žerotínském zámku.

Rodinné centrum Mozaika připravilo společně s čarodějnicí Martinou čarodějnou stezku a soutěž o nejlepší masku, zatímco dospělým budou hrát živé kapely a bude pro ně místními podniky připraveno občerstvení na ulici Žerotínova. Akce bude také obohacena o program v Žerotínském zámku.

Na akci spolupracujeme s Rodinným centrem Mozaika, čarodějnicí Martinou,  Žerotínským zámkem, Základní školou Komenského 66 a místními restauracemi (Pivní restaurace Cechovní dům, New Mexico Restaurant & Bar, Kavárna Caffe Caffe a Vinotéka Kovář a syn).

Fotogalerie z minulého roku.

Tisková zpráva.

PROGRAM

15:00 – 18:00

* ČARODĚJNÁ STEZKA PRO RODINY S DĚTMI, ZÁPIS DO SOUTĚŽE  O NEJLEPŠÍ MASKU 

Každý soutěžící a účastník stezky obdrží Letecký průkaz. Slet, zápis a start všech masek a soutěžících na nádvoří Václava Havla / naproti hotelu Praha. 

Výdej hracích karet od 15:00 do 17:30. Stanoviště čarodějné stezky budou umístěny na náměstí a v nově zrekonstruovaném nádvoří Laudon. 

Budou mít čarodějnickou tématiku, například balancování s koštětem, krmení čarodějnice, Tangram, Kendama, čarodějný fotokoutek a další.

* MAGICKÝ FOTOKOUTEK / naproti hotelu Praha

* ČARODĚJNÝ STAN / I. nádvoří Žerotínského zámku

* WORKSHOP K66″ / Masarykovo náměstí

Tvoření na hrnčířském kruhu, malování na keramiku, výroba čarodějných triček a odznaků.

16:30 – 18:30 KONCERTKLIKA NJ BLUES BAND / Žerotínova ulice

18:00 – 22:00 ČARODĚJNÁ MUZEJNÍ NOCprogram na Žerotínském zámku
Zahájení čarodějné noci a stavění májky, povídání o Svatojakubské noci, taneční vystoupení SLPT Javorník, čarodějná hledačka uvnitř zámku, stínové divadélko, věštění budoucnosti, akrobatické vystoupení “O ztraceném pokladu” , ochutnávka pokrmů, stánkový prodej.

18:45 ČARODĚJNÝ PRŮVOD CENTREM MĚSTA
Start na nádvoří Václava Havla.

19:13:33 – 19:50 SLAVNOSTNÍ VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE O NEJLEPŠÍ MASKU ČARODĚJNICE a něco navíc… / II. nádvoří Žerotínského zámku

19:55 – 20:05 OHŇOVÁ SHOW / II. nádvoří Žerotínského zámku
20:15 – 21:15 KONCERTAcoustic Velvet / Žerotínova ulice
21:45 – 23:00 KONCERT – Dr. Hekto / Žerotínova ulice

Změna programu vyhrazena!