Divadelní dílna

divadlo

Přírodní lesní divadlo v Novém Jičíně (zvané kamenné divadlo Skalky) bylo vybudováno německým okrašlovacím spolkem v místě bývalého kamenolomu a otevřeno v roce 1929.Divadelní představení a společenské akce zde byly konány do roku 1951.
Průpravnými akcemi a zejména Divadelní dílnou, realizovanou za laskavého přispění Open Society Fund v roce 1997 byl tento ojedinělý areál opět oživen. Dalšími akcemi bylo dosaženo žádoucí publicity a popularizace, čehož muže být cíleně využito k zintenzívnění tvůrčích amatérských aktivit v přípravě a realizací inscenací a oživení tvůrčího ducha v místech v nichž tradiční činnost vyhasla.
Dramaturgická linie akce je postupnými kroky vedena k přizpůsobování divadelních, výtvarných a hudebních projektů a děl danému prostoru s cílem dosažení tvorby vznikající do tohoto prostředí a zúročující zdejší atmosféru prodchnutou pomíjivostí fyzických činu člověka, moci času, silou přírody a silou projevu duševních.

MAPA


DIVADELNÍ DÍLNA XX.
10 - 11. 6. 2016 
Kamenné divadlo Skalky


PROGRAM: 

Pátek 10.6.2016 od 20.00 - Náměstí

Circus Problem (Koncert) více
 - Parta punkových klaunů si založila hudební cirkus, ve kterém kombinuje balaknskou dechovku, diskotékový beat, laciný pop a špinavý house.

Teatr Novogo Fronta - CAUSA FATALIS (divadlo) více
 - Nová pouliční inscena. Alegorická groteska o složitosti lidské duše.

 

Sobota 11.6.2016 od 14.30 do 23.00 – Kamenné divadlo na Skalkách

Dětský divadelní soubor Fantazie ŠD při ZŠ Tyršova - ŠVEC A VŠICHNI ČERTI 

Dětský divadelní soubor Fantazie ŠD při ZŠ Tyršova - LOUTKY (vlastní tvorba)

Divadélko En-ten-týky - MYŠKA KLÁRKA, VEVERKA TERKA A VODNÍ VÍLA více

 - Povídání myšky Klárky a veverky Terky o tom jak je důležitá voda nejen v našem životě, ale i všude kolem nás.

 Teatr Novogo Fronta - JUNGLE JOKE více

 - Pohádková groteska s prvky klaunerie a pantomimy zve diváky všeho věku do světa nepředvidatelné dětské fantazie. Jen vtip. Jen vtip? Pouliční uličnictví účinkujících, lampa a palma, zebra na přechodu, bu-bu-buvola a opičí číslo na laně i na liáně, hadí blues a kokosový džus!...

Hudebně divadelní skupina Rybníkáři – VODNICKÁ ŠKOLA více

 - Pro malé i velké diváky.Neobvyklé divadelní představení, díky němu se ocitnete přímo ve vyučování opravdové školy a stanete se spolužáky dvou vodníků. Nejsou to zrovna premianti a budou potřebovat vaši pomoc.

Divadlo Radost – TŘI POHÁDKY PRO ROŠŤÁKY více

 - O opravdovém princi a opravdové princezně – pohádka o princi, který si hledal nevěstu, ale nechtěl žádnou jinou, než stoprocentně „opravdovou“ princeznu. O chytrém Dvanáctkovi – pohádka o šikovném chlapci s troch divným jménem, který přechytračil vlka a vysloužil si od krále odměnu. Z čarovného klobouku – pohádka o princezně, kterou vyčaroval kouzelník z čarovného klobouku - a pak s ní měl spoustu starostí.

100Opic – PES A DRAK více

- Pohádka o pejskovi, kterého všude vyháněli. Který nevěděl o tom, že je kouzelný. A než to pejsek zjistí, musí odhalit záhadu létající čarodějky, najít princeznu a zatančit si s drakem.

Toy Machine – BARON PRÁŠIL více

- Pouliční loutková podívaná, která si pohrává s fantaskním světem Barona Prášila. Ten na svých cestách zažil stovky možná i miliony nepředstavitelných příběhů. A my jsme dnes , speciálně pro vás, přinesli Krabičku trofejí z jeho cest, ze které si můžete vy sami vybrat příběh, který vás zaujme!

Celkom malé divadlo – POZERAJTE BEZ PREDSUDKOU! více

 - „Nenáročná komedie o náročných vztazích“. Konverzační komedie italských autorů ( D.Ruiz, F. Bettanini), která se dlouhodobě hraje s velkým úspěchem v divadlech po celém světě. Jedna noc v dálničním motelu, kde jsou nuceni dva dlouholetí kamarádi ONA a ON sdílet pokoj. Jak dopadne jejich společná noc? To se dovíte v této konverzační komedii.

Cirkus! Dance studio více

 - Akrobatické představení na kruhu

Celým programem provázejí Rezi a Dudy

Cena: 60,- / 80,- (děti do 12 let zdarma)

 

FOTOGALERIE

Statistika

statistika mksnj.cz

Kontakt

loga knihovnaBc. Renata Domoráková
Husova 2
Nový Jičín 741 01

tele-knihovna +420 556 785 175
 email-knihovna Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kontakt

logocoffeemusicbarPetra Jílková
Masarykovo nám. 20
741 01 Nový Jičín

telegalerka +420 605 916 093
 email-galerka Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
MKSNJ Městské kulturní středisko
Nový Jičín 2013
Všechna práva vyhrazena
5D Studio Company s.r.o.